Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım
  GirişGiriş
Google

POLİKİSTİK OVER (PCO) SORUNU (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Çocuk İstiyorum Forumu : POLİKİSTİK OVER (PCO) SORUNU
Konu Konu: GLUKOBAYIN OLUMLU ETKİSİNİ GÖREN VARMI? Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 835
Gönderen: 06-Kasım-2006 Saat 14:08 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

ARKADAŞLAR BEN BİR SÜRE GLİCOBAGE 850 MG. KULLANDIM GÜNDE 2 KERE.AMA ÇOK FAZLA DOKUNDU BULANTI , HALSİZİK HATTA YATAKTAN KALKAMADIM.BAĞISAKLARIMDA BOZULMUŞTU.

DR. PCO TEDAVİSİNDE KULLANIYORUZ KULLAN DEDİ AMA MAALESEF BENİ PERİŞAN ETTİ HAYAT KARARDI SANKİ. ŞİMDİ BURDA DUYUYORUM GLUKOBAYI 50 MG. OLARAK.

MERAK ETTİĞİM 50 MG. GLUKOBAY 850X2 KULLANILAN GLİCOBAGE NİN YERİNİ TUTUYORMU?
AYNI ETKİYİ SAĞLIYORMU YANİ.
BU İLAÇLA DÜZENLİ ADET GÖREN, ZAYIFLAYAN HATTA HAMİLE KALAN VARMI ÇOK MERAK EDİYORUM.
TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞALRDAN BİLGİ İSTİYIRUM LÜTFEN.
Yukarı Dön Göster mervemiray's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: mervemiray

kskbermur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 626
Gönderen: 06-Kasım-2006 Saat 14:21 | Kayıtlı IP Alıntı kskbermur

Canım ben faydalarını görüyorum.Daha hamile kalamadım ama zayıflamama ve adetlerimin düzene girmesinde faydalı oldu.Daha önce 35-40 bazende 2 ayda bir adet görürken yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve ilk aydan itibaren adet günlerim 28 günde bire indi.İnşallah hamile de kalabilirim.
Yukarı Dön Göster kskbermur's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: kskbermur

mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 06-Kasım-2006 Saat 14:29 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

CANIM ÇOK SAĞOL BİLGİN İÇİN
PEKİ SEN NE KADAR ALIYORSUN GÜNDE KAÇ TANE VE KAÇ MG.?
GENE SEN İYİ ADET OLUYOSUN BENİM 2-3 AY HATTA 5-6 YADBİR OLUYOR.:( ANCAK FARLUTTALA DÜZENE GİRİD ÖYLE DEVAM EDİYORUM ŞİMDİLİK

Düzenleyen mervemiray 06-Kasım-2006 Saat 14:30

kskbermur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 07-Kasım-2006 Saat 17:53 | Kayıtlı IP Alıntı kskbermur

Canım ben günde 3 defa yemeklerden 1/2 saat önce alıyorum.50 mg lık olan Glucobaydan kullanıyorum.Allah yardımcın olsun ,mutlaka bir çözüm yolu vardır hiçbir zaman olumsuz düşünme kalbini ferah tut.Görüşmek üzere...

trabzonlu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 137
Gönderen: 07-Kasım-2006 Saat 19:35 | Kayıtlı IP Alıntı trabzonlu

arkadaslar glukofenın hamılelıkle bır ılgısı var mı?benı aydınltın nooooooooooooooooolur
Yukarı Dön Göster trabzonlu's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: trabzonlu

mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 08-Kasım-2006 Saat 10:40 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

tarbzonlu pco hastalığı vücuttaki insülin yalımını engelliyor ve zincir şeklinde birbirini kovalıyor pco oldukça insülin yakılmıyor, insülin yakılmadıkça pco devam ediyor şeklinde kovalayan bi durum yani.

Kadın doğum uzmanları yaptıkları konferanslarda, panellerde bu konu üzerinde çok çalışmışlar ve şeker ilaçları kullanılarak pco tedavisinde başarı yakalama konusunda başarı almışlar.Bu nedenle kadın doğum dr'ları pco hastalarına bu ilacı yazıyor.Elbette özel ve istisna durumlar farklı kullanımlarda oluyor.
Örneğin bana çok dokunmuştu ama diğer ilacın bu etkiyi yapmadığını okuyorum arkadaşlardan.
Seninde durumun bizim gibi ise dr'a danışmalısın bence bu konuyu.

mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 08-Kasım-2006 Saat 10:42 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

ksksbermur bende başlıyorum glukobay 50 mg. günde 3 defa .Yalnız bir şey sorucam bunu kullanırken adet düzenleyici olarak kullandığım farlutalı bırakmayı düşünüyorum.Zaten ara vermek gerekli demişti dr. uzun süre kullanmamak gerek denmişti.6 ay olunca ara vermeyi düşünüyorum artık.

kskbermur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 09-Kasım-2006 Saat 09:34 | Kayıtlı IP Alıntı kskbermur

Mervemiraycım,ben sadece glucobayı kullanıyorum ve adetlerim düzene girdi.Doktorunda ara vermen gerektiğini söylüyorsa birde sadece bu ilacı kullan belki de yeterli olur.

mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 09-Kasım-2006 Saat 09:58 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

Sağol başıyorum kulanmaya umarım bende yararını görürüm :)
teşekkürler bilgilerin için :)

basakb
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 163
Gönderen: 13-Kasım-2006 Saat 10:19 | Kayıtlı IP Alıntı basakb

Arkadaslar Selam,
Sadece bılgınız olsun dıye soyluyorum, cuma gunu dr. ye ozellıkle sordum, glukofen, glukophage ıle glukofen aynı ılaclar mı dıye? kesınlıkle alakası yok dedı, eger bu ılacı metformın ıceren ılac dıye alıyorsanız yanılıyorsunuz yada muhakkak dr. nızle konusarak alın.
Yukarı Dön Göster basakb's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: basakb

eatnes
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 204
Gönderen: 14-Kasım-2006 Saat 10:09 | Kayıtlı IP Alıntı eatnes

MERHABA HERKESE BEN GLUKOFEN 850 MG BAŞALDIM DOKTORUM OZELLIKLE YEMEKELERDEN SONRA 12 SAATDE BIR TOK KARNA ALMAMI SOYLEDI AC KARNA ICMEMIN HIC BIR FAYDASI OLMAYACANI BELIRTTI ZATEN ILACIN UZERINDE METROFIN ICERIR YAZIYOR ANCAK DR. BU ILAÇ ILE HAMILE KALAMIYCAMI SADECE BU ILAÇ ILE DUZGUN REGLI OLACAĞIMI SOYLEDI YANI 28GUNDE BIR REGLI OLACAĞIM NORMALDE 32 VEYA 37 GUN ARASIDA DEĞİŞİYOR REGLI TARIHIM. VE HAMILE KALDIM AN BU ILACI KULANMAYI KESECEĞINI SOYLEDI. YALNIZ ARKADAŞLAR BEN REGLININ 3.GUNU KLOMENE BAŞLIYCAM VE AYNI ADET DONEMI BITINCE DR. RAHIM FILMI CEKICEK BU IKISI AYNI DONEMDE OLMASI SAKINCA YARATIRMI DR. SORMAYI UNUTTUM.BILGILERINI BEKLIYORUM. TEŞEKKURLER.
Yukarı Dön Göster eatnes's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: eatnes

mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 14-Kasım-2006 Saat 11:08 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

benimde amacım zaten düzgün adet olabilmek.Allaha şükürler olsunki ben zorda olsa kızıma kavuştum.Sadece adet olmak istiyorum şu aşamada.O yüzden de başladım bakalım glukobaya umarım faydasını görebilirm.

Ama benimki sizin gibi olsa düzenli adet görüyorum derim.Aklına eserse olur...3 -4 ayda bi yani.

eatnes
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 204
Gönderen: 15-Kasım-2006 Saat 11:27 | Kayıtlı IP Alıntı eatnes

merhaba arkadaşlar
ben ıkı gun once glukofen 850 kulanmaya başladım tok karna ıcıyıorum sabah akşam normalde ekım 28.de reglı oldum be bu ar 28 kasımda olucaktım ancak bugun tam adete benzemesede kırmızı parcalar gelmeye başladı ve cok mıdem bulanıyor halsızım bağırsakarım bozulduç dr erşeye karsı kulanıcan dedı ama benım dunyam karardı bunlar normalmı ne zaman gececek kanama sızdede oldumu bu bır adet kanaması olabılırmı?
Yukarı Dön Göster eatnes's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: eatnes

eylul07
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 5486
Gönderen: 15-Kasım-2006 Saat 16:32 | Kayıtlı IP Alıntı eylul07

TATLIM AŞAĞI YUKARI BİR HAFTA KADAR SÜRER SONRA GEÇİYOR BİRAZ DAYANMAYA ÇALIŞŞ..
Yukarı Dön Göster eylul07's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: eylul07

melekce
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 63
Gönderen: 15-Kasım-2006 Saat 17:35 | Kayıtlı IP Alıntı melekce

selam arkadaşlar bende yaklaşık 20 gündür kullanıyorum bu ilaçtan yan etkileri başta beni çok rahatsız etti şimdi tamamen geçti.ben uzun zamandır kullanan arkadaşlara danışmak istiyorum,bu ilaca adetliykende devam ediliyormu yoksa adetliyken ara veriliyormu.
Yukarı Dön Göster melekce's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: melekce

basakb
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 163
Gönderen: 16-Kasım-2006 Saat 10:22 | Kayıtlı IP Alıntı basakb

Melek eger glukofen yada glukophage dan bahsedıyorsan ara vermıyorsun canım, hatta bu ılacı hamılelıgın olsa bıle kullandırıyor bazı dr. ler, ınsallah hamıle kalınca sorarsın onu dr. ne, ama reglken de devam.
Yukarı Dön Göster basakb's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: basakb

mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 16-Kasım-2006 Saat 12:20 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

Ben glicobage çok fazla dokunduğu ve hayatım karardı dediğim için bırakmıştım.Şimdi bir haftadır Glukobay kullanıyorum bu tarz etkisi yok.umarımda olmaz:)

melekce
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 63
Gönderen: 16-Kasım-2006 Saat 17:48 | Kayıtlı IP Alıntı melekce

basakb bilgilendirdiğin ve iyi dileklerin için teşekkür ederim arkadaşım.
Yukarı Dön Göster melekce's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: melekce

zuzu73
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Gönderen: 23-Kasım-2006 Saat 18:22 | Kayıtlı IP Alıntı zuzu73

Merhabalar

ben 1 sene evvel 3 ay boyunca glucophage kullanmistim. Benimde hayatim kararmisti. Hatta ilk kullandigim gun isten izin almistim. o kadar kotuydum. mide bulantisi, istahsizlik , ishal , karnim catliyacak gibi olmustu.
hatta o donemde Polip ameliyati oldum. ameliyat sabahi dahi ilaci icirmisti dr. bense ameliyat olucam , icmem gerekmez diye seviniyordum. yani ameliyata raziyim, tek ilaci icmiyeyim. bu kadar izdiraptan sonra maalesef hamile kalmadim ama kilo vermistim ( geri aldim tabiki)
Benim anlamadigim sey , PCO olunca adet aralari cok oluyor. halbuki benim regl ile sorunum yok. 27-28 gunde bir oluyor. su an yeni bir dr'a gidiyorum ve yine ayni ilaci verdi. bende sirf kilo vericem diye kabul ettim. madem cocuk olmuyor bari zayifliyayim.
su an regl olmayi bekliyorum, sonra asilama tedavisine basliyacagim.
Herkese bol sanslar
Yukarı Dön Göster zuzu73's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: zuzu73

cimcime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 158
Gönderen: 23-Kasım-2006 Saat 19:33 | Kayıtlı IP Alıntı cimcime

arkadaşlar gluckofajın 250 mg ı çıkacakmış,henüz Türkiyeye gelmemiş,günde 4 kez kullanılıyormuş,glukobaydan daha etkili olduğunu söyledi benim doktorum.glukofajın yan etkilerine dayanamayanlar minik dozlarda bu ilacı artık alabilecekmiş,eczanelere bir sorun derim ben.
Yukarı Dön Göster cimcime's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: cimcime

06kaya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2215
Gönderen: 25-Kasım-2006 Saat 23:31 | Kayıtlı IP Alıntı 06kaya

basakb Yazdı:
Arkadaslar Selam,
Sadece bılgınız olsun dıye soyluyorum, cuma gunu dr. ye ozellıkle sordum, glukofen, glukophage ıle glukofen aynı ılaclar mı dıye? kesınlıkle alakası yok dedı, eger bu ılacı metformın ıceren ılac dıye alıyorsanız yanılıyorsunuz yada muhakkak dr. nızle konusarak alın.

canım bu yazın dikkatimi çekti.Bende PKO luyum ve bu yıl temmuz 22 tarihinde kullanmaya başladım.
Ve ilk ilaç (GLUCOPHAGE 850 mgx2)olarak yazıldı.Eczane bundan yok deyip isimleri ayrı ama içerği aynı diye bildiğimiz bir kaç ismi saydı.Ben inat ettim hayır reçetede ne yazıyorsa ben onu istiyorum diyerek bunu getirttim.
Şimdi elimdeki ilacın içeriğini okudum ve aynen şöyle yazıyor.
bir flim tablet 66.90mg serbest metformin bazına eşdeğer 850 mg metformin hidroklorür içerir yazıyor...
Ben haytım boyunca regli düzensizliği yaşamadım.Taki geçen aya kadar ve 18 gün gecikti.Ama gebelik yoktu.Doktor strese ve hava değişimine bağladı bu sonucu.Allaha şükür bu ay yeniden düzene girdi.Tesadüfmüdür nedir geçen ay şu bitkisel çayla var ya onlardan kullanmıştım ve sonuç regli gecikmesi oldu.Bu ay ise hiç bir şey kullanmadım zamanında regli oldum.Kimbilir belkide dr dediği doğrudur...

Ben bu ilacı ilk kullanmaya başladığımda hiç bir şikayetim olmamıştı.İlginçtir bir hafta sonrası mide bulantısı yaptı ama inatla devam ettim ve belirti kayboldu.Ve benim hayatım boyunca hiç bir zaman kilo sorunum olmadı diyet yapmadım.Aksine kilo alabilmem için ailem ve eşim hep telkinde bulundular.Ama bünye meselesi herhalde kilo zor alıyorum ama çok kolay veriyorum.En fazla 54 kiloya çıkabiliyorum.(hamişlik hariç.58 kiloya çıkmıştım 5 aylıkken)
Ve en önemlisi bu ilaç beni dahada zayıflattı.50 kilonun altına inmemek için mücadele veriyorum.

kilo istemeyenler bana göndersinler kabulüm
sevgiler

Düzenleyen 06kaya 25-Kasım-2006 Saat 23:39

Üzgünüm, Cevap Yazamazsınız.
Bu Forum, Forum Yöneticisi Tarafından Kilitlenmiştir.

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma